https://www.socosvita.kiev.ua/node/875
Гідна праця: що ж це таке? Чому це актуально для сучасного суспільства?
Кожна людина заслуговує на гідне життя, де вона могла би реалізувати всі свої основні потреби. Значну роль у здобутті гідного життя грає робота. Мільйони людей, що шукають роботу, мають потребу в тому, щоб уряд забезпечував соціальний захист, закріплення прав трудящих у законодавстві та забезпечення їх на практиці.
Сьогодні 93% робочих місць, які пропонують молодим людям, це робота в неформальному секторі без будь-яких гарантій. Такі соціальні явища говорять про необхідність підвищення соціального захисту і забезпечення гідних умов праці. Соціальний захист дає працівникам гарантії безпеки і дозволяє впевнено орієнтуватися на майбутнє. Гідна зайнятість - кращий спосіб боротьби з бідністю в світі, у той час як відсутність роботи означає для багатьох злидні.
Прийнята в 2006 р. Конвенція 187 МОП присвячена тому, що в країнах - членах МОП повинні бути розроблені і прийняті національні політики з охорони праці та безпеки, і вони повинні базуватися на формуванні високої превентивної культури у сфері охорони праці щодо попередження нещасних випадків, попередження або мінімізації ризиків у сфері охорони праці.
У червні 2008 року було підписано Меморандум про взаєморозуміння між українськими соціальними партнерами та Міжнародною організацією праці щодо Програми гідної праці на 2008-2011 роки. Основною метою нової Програми стало сприяння гідній праці як фактору продуктивності і ключовому елементу розвитку соціальної та трудової сфер в Україні.
Поняття гідної праці було розроблено Міжнародною Організацією Праці (МОП) у 1999 році. А 7 жовтня 2008 року за рішенням Міжнародної конфедерації профспілок (МКП) вперше проводилася міжнародна акція «Всесвітній день дій профспілок за гідну працю».
У поняття гідної праці входять чотири компоненти:
Гідна праця ґрунтується на визнанні необхідності врахування всіх чотирьох складових для створення найкращих перспектив для соціального прогресу і розвитку.
Зайнятість означає:
Права працівників у сфері зайнятості, включають в себе:
Соціальний захист приділяє особливу увагу:
Соціальний діалог звертає особливу увагу на те: