Вищий навчальний заклад IV рівня акредитації. Засновано в 1993 році.

Академія праці, соціальних відносин і туризму

На Кафедрі соціології та соціального управління активно проводиться наукова робота. За підсумками наукової роботи Академії кафедра неодноразово займала призові місця. За період існування викладачами кафедри надруковано  більше десяти монографій та  більше ста наукових праць та навчально-методичних комплексів. Викладачі кафедри активно співпрацюють з Інститутом соціології Національної Академії наук України, Федерацією профспілок України, НРСП, НСПП, УАДУ. На кафедрі готують спеціалістів соціології та фахівців соціального управління, які по закінченні факультету можуть працювати на посадах соціологів в організаціях, аналітиків, консультантів та менеджерів організацій та персоналу тощо.  


Викладачами та студентами кафедри на базі Академії проводились соціологічні дослідження на такі теми:
  • Якість викладання;
  • Гендерні стереотипи поколінь;
  • Дослідження системи управління персоналом компанії» (ТОВ „Т.М.Б. – Україна, “K-TRADELTD”) (2008);
  • «Виконання у місті Києві указів президента України, розпорядчих документів та ін. щодо створення в столиці безбар'єрного середовища та рівень задоволеності цим людей з обмеженими можливостями» (2009);
  • «Електоральні уподобання мешканців Вишгородського району щодо президентських та місцевих виборів» (2009)«Болонський процес: студенти і викладачі – ефективні кроки разом»(2010). 
 
Викладачами кафедри здійснюється постійний моніторинг якості навчання в АПСВ ФПУ в рамках роботи моніторингової комісії Методичної ради АПСВ ФПУ.
 
Доцент кафедри Сапєлкіна З.П. є авторкою навчального посібника «Релігійний туризм» ( Київ, 2010 р.). У 2011 році у рамках загально-кафедральної теми доцентом Юрженко Л.В. було розроблено навчальний посібник «Основи соціальної політики».

Студенти всіх факультетів під керівництвом викладачів кафедри беруть участь та посідають призові місця на щорічних Міжнародних студентських конференціях, які проходять як в Академії, так і в інших вузах в Україні та ближнього зарубіжжя.

Студенти беруть участь у Всеукраїнській олімпіаді з дисциплін кафедри, виборюючи призові місця.

Крім цього, Академія разом з ФПУ багато років організовує та проводить Всеукраїнський конкурс на кращу наукову роботу студентів та аспірантів вищих навчальних закладів України з профспілкової тематики на тему «Роль профспілок у становленні та розвитку соціальної держави в Україні: погляд молоді». Оцінки виставляються експертами як з Академії, так і з Федерації профспілок України.

Щорічно за участю кафедри (Юрженко Л.В.) проводиться міжнародний студентський круглий стіл на тему «Молодь і профспілки».

Викладачі кафедри активно співпрацюють з Федерацією профспілок України: беруть участь у форумах, конференціях, з’їздах, мітингах, які проводить ФПУ.

У рамках щорічного Всеукраїнського Соціального форуму «Україна третього тисячоліття: розквіт через консолідацію» у роботі науково-практичної конференції беруть участь завідувачка кафедри Юрженко Л.В. та старший викладач Лесюк Т.П. 

В системі досліджень профспілкової тематики 5 червня 2019 р. професор кафедри соціології та суспільних наук, доктор історичних наук, доцент Добровольська Г.О. взяла участь у ІІ Всеукраїнській науково-практичній конференції «Історія, сучасний стан та перспективи профспілкового руху у світі», яка проходила в Академії. Тема її доповіді: «Роль і місце профспілок у системі соціального партнерства в Україні».