Вищий навчальний заклад IV рівня акредитації. Засновано в 1993 році.

Академія праці, соціальних відносин і туризму

Наукова діяльність кафедри інтелектуальних систем та цифрових технологій

  Науково-педагогічні працівники кафедри активно поєднують викладання з науковою діяльністю, що суттєво підвищує ефективність навчального процесу.
Ми постійно удосконалюємо навчальні програми, враховуючи сучасні тенденції у професійній освіті та цифрових технологіях. Це дозволяє впроваджувати інноваційні методи навчання та підготовки фахівців.

Основні напрямки наукової діяльності кафедри включають:

• Підготовка дисертаційних робіт для здобуття наукових ступенів доктора філософії та доктора наук аспірантами і викладачами кафедри.

• Написання підручників, навчальних посібників, монографій, конспектів лекцій та наукових статей.

• Активна участь у всеукраїнських та міжнародних науково-практичних конференціях.

• Стажування викладачів у наукових установах НАН України, а також в навчальних закладах України та за кордоном.

• Наукове співробітництво з органами державної влади, місцевого самоврядування, науковими установами та підприємствами через проведення круглих столів, симпозіумів, конференцій і семінарів.

• Залучення студентів до наукової роботи та досліджень.

Ми прагнемо створити сприятливе середовище для розвитку науки і освіти, забезпечуючи високу якість підготовки наших студентів!


   Науковим напрямом кафедри є :
   - "
Інтелектуальні інформаційні системи проектування в професійній освіті: впровадження та розвиток засобами штучного інтелекту"
    

Метою роботи є розробка інтелектуальних інформаційних систем проектування для професійної освіти на основі технологій штучного інтелекту та машинного навчання, що забезпечить автоматизацію процесів розробки навчальних програм, персоналізацію навчання та підвищення ефективності освітнього процесу. Дослідження спрямоване на підвищення ефективності навчального процесу, розвитку компетентностей здобувачів освіти шляхом автоматизації проектувальних процесів, а також оптимізації управління навчальними ресурсами та індивідуалізації навчальних траєкторій.

 Цей науковий напрям визначає спрямованість наукових досліджень науково-педагогічних працівників кафедри, а також аспірантів та докторантів:

1. Аналіз сучасних інструментів штучного інтелекту для проектування навчальних програм у професійній освіті
   
2. Розробка адаптивних навчальних систем на основі інтелектуальних інформаційних технологій
 
3. Використання великих даних для оптимізації процесу навчання та оцінювання студентів
 
4. Інтеграція віртуальної та доповненої реальності в професійну освіту через призму штучного інтелекту
 
5. Етика та безпека використання штучного інтелекту в освітньому процесі: виклики та рішення

 

 

 Працівники кафедри беруть участь у виконанні проектів:

  • Кашина Ганна СергіївнаПроєкт USAID «Підвищення ефективності роботи і підзвітності органів місцевого самоврядування» («ГОВЕРЛА»)
  • Любарець Владислава ВікторівнаІнноваційний розвиток :методи та моделі (номер державної реєстрації 0124U000366)
  • Бацуровська Ілона Вікторівна - науково-дослідна тема «Інноваційний розвиток: методи та моделі» (номер державної реєстрації 0і24U000366). В рамках наукової теми розробила: методику адаптивного навчання з використанням Аі, методик), оцінки ефективності проектного навчання; дослідила вплив цифровізації на якість освіти, визначила ефективність методик навчання
  • Кутафін Юрій Володимирович - "Теоретико-методологічні засади оцінювання та аналізу цифрових рішень для освітнього середовища" (докторантура за спеціальністю 13.00.04 теорія та методика професійної освіти)
  • Брезецький Олександр - "Інноваційні методи навчання з використанням цифрових технологій для підвищення професійної компетентності майбутніх фахівців у сфері інформаційно-комунікаційних технологій" (аспірантура за спеціальністю 015 Професійна освіта), керівник студентського наукового гуртка

 

Значна увага на кафедрі приділяється здобувачам освітньо-наукового ступеня магістр та доктора філософії. Зокрема, проводяться наукові семінари та конференції, метою яких є обговорення наукових розробок здобувачів, а також підвищення наукового рівня викладачів кафедри.

 Сертифікати здобувачів освіти

 

За результатами наукової та навчальної роботи науково-педагогічним персоналом кафедри опубліковано підручники, посібники та монографії.

У своїй роботі науково-педагогічний персонал кафедри орієнтується на найновіші досягнення теорії і практики, сучасні світові стандарти, впровадження інноваційних технологій навчання, комплексність забезпечення освітнього процесу, проведення навчально-ознайомлювальних екскурсій тощо. Це дає змогу майбутнім фахівцям професійної освіти та цифрових технологій здобувати ґрунтовні знання із професійно-орієнтованих дисциплін і практичні навички.

Політика кафедри спрямована на інвестування у розвиток викладачів шляхом їх спрямування на стажування, курси підвищення кваліфікації, тренінги, семінари, круглі столи та ін. Свідченням високого рівня фаховості науково-педагогічного персоналу кафедри є здобуті гранти, захищені дисертації, а також одержані грамоти від засновника Академії - Федерації професійних спілок України.