https://www.socosvita.kiev.ua/node/2974
Експерти юридичного факультету консультують з важливих питань проходження військової служби!
Кандидат юридичних наук, доцент, Заслужений юрист України Наталія Циганчук провела експертне дослідження законодавства про працю і сформувала важливі для кожного учасника бойових дій висновки. Окремі витяги з дослідження публікуємо:
У разі отримання поранення, контузії, травми, каліцтва під час проходження військової служби необхідно звернутися до Медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) для встановлення інвалідності чи ступеня втрати працездатності. Крім того, МСЕК встановлює: потребу в лікуванні, протезуванні; індивідуальній програмі реабілітації особи з інвалідністю та медичні показання на право одержання спеціального автотранспорту. На підставі довідки МСЕК нараховується одноразова грошова допомога та надаються соціальні пільги.
Щоб пройти МСЕК необхідно отримати направлення (форма № 088/о). Зверніть увагу:
1.Якщо військовослужбовець проходить стаціонарне лікування, направлення на МСЕК за його зверненням видається профільним лікуючим лікарем (травматологом, хірургом, кардіологом тощо).
2. Якщо військовослужбовець проходить службу – він має подати рапорт до безпосереднього командира щодо проходження МСЕК. Після розгляду рапорту командир в/ч надає дозвіл на залишення в/ч для проходження МСЕК.
3. Якщо військовослужбовець перебуває за межами в/ч (чергова відпустка, реабілітація тощо), для отримання направлення на проходження МСЕК йому слід звернутися до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП).
4. Якщо військовослужбовець звільнений з військової служби, направлення на МСЕК може дати сімейний лікар у районній лікарні або профільний лікар (травматолог, хірург, невропатолог, кардіолог тощо) військового шпиталю за місцем проживання. Сімейний лікар виписує електронні направлення до профільних спеціалістів, які після обстеження особи обов’язково мають робити виписки на фірмових бланках лікарні з печаткою лікаря. Всі висновки лікарів необхідно надати сімейному лікарю (профільному лікарю військового шпиталю), який оформить направлення на МСЕК (форма № 088/о) та передасть туди документи, або видасть заявнику для самостійної передачі на МСЕК.
Слід зазначити, що під час дії воєнного стану (протягом 6 міс. після його припинення чи скасування), незалежно від місця реєстрації чи проживання направлення на МСЕК дає ЛКК (лікарсько-консультативна комісія). Якщо пацієнт звертається для встановлення інвалідності але не може прибути на огляд до МСЕК, комісія може приймати рішення про встановлення інвалідності заочно на підставі направлення ЛКК.
На МСЕК потрібно подати такі документи: направлення (форма № 088/о); паспорт або ID-картка з витягом з Єдиного державного демографічного реєстру щодо реєстрації місця проживання; копію ідентифікаційного коду; копію військового квитка або посвідчення офіцера; копію довідки про проходження військової служби, витяг з послужного списку; свідоцтво про хворобу або довідка ВЛК або витяг з протоколу засідання штатної ВЛК про встановлення причинного зв’язку захворювань, травм (поранень, контузій, каліцтв); медичну документацію, оригінали виписки з амбулаторної карти ф. 025/о, виписки з історії хвороби стаціонарного хворого ф. 027/о, результати лабораторних, інструментальних, променевих обстежень, консультативні висновки профільних обласних спеціалістів тощо та амбулаторну картку хворого; копію витягу з наказу командира в/ч про виключення зі списків особового складу частини / звільнення з військової служби (за наявності); довідку про обставини травми (за потреби); посвідчення УБД (за наявності); копію трудової книжки (за наявності).
Із собою на МСЕК необхідно взяти всі оригінали документів. Після огляду МСЕК видає довідку про встановлення групи інвалідності із зазначенням причинного зв’язку інвалідності або зазначає ступінь втрати професійної працездатності без встановлення інвалідності.
Зверніть увагу на причинний зв'язок захворювань (поранень, контузій, травм, каліцтв) зі службою в ЗСУ.
При встановлені групи інвалідності можна подавати заяву про встановлення ступеня втрати професійної працездатності.
НАУКА І ОСВІТА РАЗОМ З ЗСУ !