https://www.socosvita.kiev.ua/node/2831
Вступ до Академії праці, соціальних відносин і туризму
Іноземні громадяни та особи без громадянства мають рівні права на навчання в Україні незалежно від статі, раси, національності, соціального й майнового стану, роду і характеру занять, світогляду, віросповідання, місця проживання й інших обставин.
Освітня діяльність АПСВТ по навчанню іноземних громадян здійснюється на підставі ліцензії Міністерства освіти і науки України.
Документи для отримання запрошення на навчання:
Після отримання запрошення від АПСВТ з оригіналом запрошення необхідно звернутись до Посольства України у своїй або сусідній країні із заявою про видачу в’їзної візи на навчання в Україні.
Усі запрошення на навчання, видані університетами, обов'язково оформляються в Міністерстві освіти і науки України, перш ніж їх буде видано заявникам. Український державний центр міжнародної освіти Міністерства освіти і науки України виконує таку реєстрацію від імені Міністерства та надає офіційне підтвердження такої реєстрації (візової підтримки) в Консульство України у відповідній країні. Консульства не приймають документи від іноземних студентів без такої реєстрації і тому не можуть продовжувати процедуру видачі студентської візи. Візова підтримка – платна послуга Українського державного центру міжнародної освіти Міністерства освіти і науки України. Іноземний студент або його представник можуть знайти більше інформації щодо послуги візової підтримки, звернувшись за цим посиланням: http://studyinukraine.gov.ua/pay/.
Прибуття на навчання до АПСВТ
Визначившись із датою прибуття до України, необхідно надати інформацію до Міжнародного освітньо-підготовчого центру АПВСТ про дату прибуття та номер рейсу літака для забезпечення зустрічі в аеропорту. Це дозволить спростити процедуру перетину Державного кордону України.
Порядок оформлення реєстрації на право тимчасового перебування (проживання) на території України
Віза – штемпель у паспорті, який засвідчує право іноземця або особи без громадянства на в'їзд в Україну. Студентська віза (типу Д 13) надається особам, які в'їжджають в Україну з метою навчання (учням, студентам, аспірантам, стажистам).
Іноземці та особи без громадянства, які прибули в Україну на законних підставах, можуть тимчасово перебувати на території України протягом дії візи та не раніше як за місяць до закінчення терміну перебування звернутися в університет для оформлення документів для посвідки на тимчасове проживання в Україні.
Для оформлення посвідки на тимчасове проживання надаються такі документи:
1) паспортний документ іноземця або документ, що посвідчує особу без громадянства (після пред’явлення повертається), з візою типу Д, якщо інше не передбачено законодавством і міжнародними договорами України;
2) переклад українською мовою сторінки паспортного документа іноземця або документа, що посвідчує особу без громадянства, засвідчений у встановленому законодавством порядку;
Посвідка на тимчасове проживання видається на період, який зазначається в документі, що підтверджує факт навчання в Україні.
У разі зміни інформації в паспорті іноземця протягом строку дії посвідки інформація про це подається до територіального органу або підрозділу ДМС, який видав посвідку, протягом місяця з моменту настання зміни.
При вступі на наступний рівень навчання документи для продовження строку дії посвідки мають бути подані у Міграційну Службу не пізніше ніж за 15 робочих днів до його закінчення. Якщо термін дії посвідки на тимчасове проживання сплинув, і вона не була вчасно продовжена, іноземець повинен виїхати з України й отримати нову візу на в’їзд, щоб продовжити навчання.
При відрахуванні іноземця з навчального закладу університет повинен у 10-денний строк надати Міграційній службі повідомлення про припинення ним навчання, здати посвідку і скасувати реєстрацію. Після цього протягом 7 днів іноземець повинен залишити територію України.