Усі матеріали воркшопу «Краудфандинг як новий інвестиційний інструмент зі сталим фокусом: досвід Європейського союзу та можливості для України» (оновлено)

Краудфандинг для кращого майбутнього: 15 грудня 2017 року в Академії праці, соціальних відносин і туризму навчали як реалізувати соціальний або комерційний проект завдяки колективному фінансуванню.

Краудфандинг (англ. Crowdfunding, crowd — «натовп», funding — «фінансування») або колективне фінансування являє собою збір грошей на реалізацію певного проекту/ідеї від великої кількості людей, як правило, відбувається через спеціальні веб-сайти – краудфандингові платформи. Обсяги світового краудфандингу лише за декілька останніх років зросли майже у 16 разів: з 8,5 млрд. євро у 2013р. до 133,62 млрд.євро у 2015 р.!

Виходячи з перспективності розвитку краудфандингу у світі та широких можливостей його застосування для українців, 15 грудня 2017 р. в Академії праці, соціальних відносин і туризму відбувся унікальний захід – воркшоп «Краудфандинг як новий інвестиційний інструмент зі сталим фокусом: досвід Європейського союзу та можливості для України», що проводився у формі серії практико-орієнтованих майстер-класів від найкращих в Україні експертів з маркетингу та бізнес-планування краудфандингових кампаній, резидентів краудфандинових платформ, авторів проектів, що вже здійснили успішні краудфандингові кампанії в Україні та за кордоном.

Захід організовано в рамках міжнародного проекту «Фінансовий сектор Європейського союзу як рушій сталого розвитку: європейська інтеграція, реформи, перспективи мережевої економіки» (Програма європейського союзу «ЕРАЗМУС+»), що реалізується з 2016 р. кафедрою фінансів Академії під керівництвом Людмили Гуляєвої.

Воркшоп зібрав понад 50 учасників з різних куточків України, серед яких представники стартапів, крупних бізнес-компаній, громадських організацій, академічного середовища, приватні підприємці та громадські активісти, об'єднані спільним бажанням - реалізувати власні соціальні або комерційні проекти. Це ті люди, що прагнуть розвивати Україну та готові діяти, незважаючи на кризи та проблеми, що охопили нашу країну. Воркшоп став унікальним і завдяки «зірковому» складу спікерів – 11 бізнес-тренерів, найкращих в Україні "профі" з краудфандингу, що володіють неоціненними знаннями й досвідом, з успіхом виступили перед учасниками воркшопу.

Перша панель воркшопу «Краудфандинг: що це та як працює?» познайомила учасників з сутністю краудфандингу як альтернативи традиційним формам фінансування бізнесу та соціальних проектів, розказати як він працює та чим може бути корисним українцям в сучасних реаліях. Її спікерами стали представники Центру фінансової грамотності, консалтингової компанії «Якість гарантовано», Біржі проектів «Best.in.ua», стартап- інкубатора Sikorsky Challenge, консалтингової компанії «Лабораторія розвитку бізнесу».

Друга панель воркшопу «Інсайти від краудфандингових платформ» передбачала майстер-класи від провідних українських краудфандингових платформ та фахівців з просування проектів на зарубіжних платформах: розглядалися міжнародна платформа «Kickstarter», українські платформи «Спільнокошт (Biggggidea)» та Українська Біржа Благодійності.

Третя панель воркшопу «Історії успішних крауфандингових кампаній: made in Ukraine» на реальних прикладах успішних українських соціальних та комерційних проектів показати, що назбирати гроші на реалізацію своїх ідей через краудфандингову платформу – це реальне та цілком досяжне завдання. Учасники почули історії успіху всесвітньо відомого українського стартапу Ugears, проекту пояснювальної журналістики «Lustrum», науково-мистецької платформи "Острів", Лінії довіри «Добре слово».

Проведення такого заходу в Академії не випадковість. Це свідчення небайдужого ставлення вузу до проблем розвитку українського суспільства, розуміння непересічної важливості надання українцям інформації про можливості використання краудфандингу для реалізації власних соціальних та бізнес-проектів. Віримо, що знання та навички, отримані під час воркшопу, мотивуватимуть учасників до реалізації власних соціальних та бізнес-ідей у життя!

МАТЕРІАЛИ ЗАХОДУ

Програма Воркшопу «Краудфандинг як новий інвестиційний інструмент зі сталим фокусом: досвід Європейського союзу та можливості для України»

Презентації доповідей

ЗМІ про нас

Краудфандинг в дії: в АПСВТ навчали як реалізувати соціальний або комерційний проект завдяки колективному фінансуванню! Офіційний веб-портал Федерації профспілок України (www.fpsu.org.ua)

Більше фото: