Керівництвом Профспілки працівників енергетики та електротехнічної промисловості України була проведена попередня робота, в результаті якої до Центрального комітету надійшли пропозиції до програми навчання від усіх обласних організацій Профспілки. Факультетом була здійснена обробка і приведення у максимально можливу відповідність із навчальними планами, затвердженими відповідною Постановою Президії ФПУ та рекомендаціями Навчально-методичної ради ФПУ. Таким чином була сформована програма навчання згідно із якою на семінарі були розглянуті питання:
· Мотивація профспілкового членства – приоритетний напрямок діяльності профспілок
· Організація профспілкової роботи і тактика ведення боротьби за права членів Профспілки (на прикладах кращих профоб’єднань і профспілок)
· Нові підходи у підвищенні кваліфікації профспілкових працівників та активу на сучасному етапі економічних відносин
· Законодавча база діяльності профспілок. Надання правової допомоги, представництво та захист прав членів профспілок
· Роль профспілкового лідера в сучасних умовах, його вміння захищати права працівників та налагоджувати соціальний діалог з роботавцем
· Участь профспілок у захисті соціально-економічних, правових і трудових інтересів працівників при зміні форм власності, неплатоспроможності та банкрутстві підприємств
· Громадський контроль за дотриманням законодавства про охорону праці. Організація роботи з охорони праці. Фінансування витрат.
· Здійснення судового захисту членів профспілок. Практичні аспекти.
· Актуальні питання трудового законодавства Практичні заходи та дії профорганів „Укрелектропрофспілки” на реалізацію норм і положень Генеральної угоди на 2008-2009рр.
· Аналіз виконання протоколу зустрічі Прем’єр-Міністра України Ю. В. Тимошенко з представниками профспілок паливно-енергетичного комплексу.
· Практичне заняття – Організація колдоговірної роботи на підприємстві.
Фахівці з питань діловодства Профспілки працівників вугільної промисловості України розглянули наступні питання:
· Нормативно-методична база забезпечення документування діяльності профспілкових органів. Організація документообігу в апараті профспілкового органу. Робота із вхідними і вихідними документами.
· Документаційне забезпечення діяльності виборних органів
· Культура ділової української мови
· Складання номенклатури справ. Формування справ у діловодстві.Експертиза цінності документів.
· Організація архівної справи. Порядок формування і оформлення справ. Організація роботи архіву організації.
· Організація діловодства зі звернень громадян. Контроль за виконанням документів.
· Організація роботи з документами з особового складу
· Автоматизація ділового процесу