Академія приймала донеччан

 

  На заході були присутні  голови міських, районних профспілкових організацій та первинних профспілкових організацій  вищих навчальних закладів.

    Темою круглого столу, яким розпочиналась робота семінару, були основні завдання Профспілки щодо захисту прав та інтересів освітян. У ході жвавої дискусії обговорювалися актуальні питання заробітної плати працівників галузі та атестації педагогічних працівників. 

   У роботі круглого столу брали участь Сергій Михайлович Кондрюк – заступник Голови ФПУ, Євген Данилович Нікітюк – заступник Голови Профспілки працівників освіти і науки України, Антоніна Іванівна Клименко – начальник управління соціально-економічного захисту ЦК Профспілки, Ася Семенівна Горшкова – Голова обкому Профспілки, Ольга Миколаївна Щеглова – заступник керівника департаменту економіки та фінансування Міністерства освіти і науки, молоді та спорту, Ольга Павлівна Малишева – головний спеціаліст відділу взаємодії з місцевими органами виконавчої влади та самоврядування департаменту загальної середньої освіти Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України.

     В.о. Ректора Академії праці і соціальних відносин  Вікторія Василівна Буяшенко у своїй промові ставила питання щодо перспектив розвитку системи профспілкової освіти ФПУ, у тому числі на базі АПСВ, актуалізації знань та навичок  громадських лідерів, розвитку системи соціального партнерства. «Важливо чітко усвідомлювати – кого та з якою метою ми навчатимемо… суспільство потребує фахівців нової формації, зокрема і у сфері соціально-трудових відносин. Тому наша Академія готова стати засновником наукової школи соціальної економіки та соціального діалогу, сучасного профспілкового руху. А перспективу  ми вбачаємо у перетворенні АПСВ у національний осередок аналізу і подання сучасних європейських знань, умінь і компетенцій у галузі соціальних технологій», - зазначила Вікторія Василівна.

    Секційна робота, яку проводили викладачі Академії, поєднувала лекційну та інтерактивну  частини. Учасники семінару обговорювали використання інформаційно-комунікативних технологій у профспілковій діяльності, ризики інтенсивного спілкування, імідж профспілкового лідера, тактику ведення боротьби за права членів профспілки, мотивацію профспілкового членства. Від Академії праці і соціальних відносин  вели секційну роботу Сергій Миколайович Коваленко – проректор з науково-навчальної роботи, Олена Геннадіївна Карагодіна – професор кафедри соціальної роботи та практичної психології, Ольга Валеріївна Горпинич – доцент кафедри соціології та соціального управління.

      Також учасниками семінару були всебічно розглянуті питання договірного регулювання (зокрема колективного договору  як механізму захисту соціально-трудових прав і професійних інтересів), державних соціальних гарантій, трудового законодавства.